Šárka Kohoutková

Šárka Kohoutková

Psychoterapie a psychologické poradenství

Snad každý se ve svém životě ocitne v situaci, kdy se necítí dobře a rád by s tím něco udělal.

Mohu tu být pro Vás, abychom spolu hledali Vaši jedinečnou cestu, jak se dostat tam, kam chcete nebo potřebujete

Psychoterapie

Psychoterapie je proces, kdy terapeut pomáhá klientovi vyznat se v jeho myšlenkách, pocitech a chování. Jde o důvěrný rozhovor, sdílení. Teraupeut může být jakýmsi průvodcem, který má na starost to, abyste se na cestě neztratili, podržet Vás. Někdy popostrčí, jindy trochu pozastaví a nabídne Vám jiný pohled. Vždycky jste to, ale Vy kdo určuje tempo a směr. Terapeut jde po Vašem boku a je tu pro Vás.

Psychoterapie může být dlouhodobý proces. A to takový proces, který není vždy příjemný a jednoduchý. Může Vám ale přinést úlevu a pomoci Vám objevit a dotknout se toho, co v životě chcete a potřebujete.

Zajímavý povídání o tom, co je psychoterapie a v čem může být užitečná najdete tady.

Kdy se na mě můžete obrátit...

Přemýšlíte, že byste se mnou chtěli spolupracovat? 

Jak to funguje

Kontaktujete mě telefonicky nebo přes e-mail  a domluvíme si schůzku v Jamném u Tišnova nebo přes videohovor.

Probereme, co potřebujete a jak si představujete naši spolupráci. Ujasníme si, jak by naše spolupráce mohla probíhat a pak už se pustíme do samotné práce. Individuální psychoterapie trvá 50 minut. Párová (partnerská) a rodinná terapie se obvykle domlouvá na delší čas (běžně 80 minut).

Sezení většinou vypadá tak, že si spolu sedneme a budeme si povídat. Stejně jako každý člověk je jedinečný a potřebuje něco jiného, tak i sezení mohou vypadat pokaždé jinak. Někdy mohou být hodně o slovech, někdy o emocích. Do své práce také zařazuji práci s tělem a arteterapeutické prvky, pokud se tak dohodneme.

Často úlevně působí jen možnost moci někde volně mluvit o svých trápeních.

Na prvním sezení není zpravidla možné vyřešit problém jako takový, jen pojmenovat hlavní úskalí a lehce se podívat, kudy by mohla jít cesta ven. Pro většinu zakázek je vhodnější delší spolupráce.